İletişim Bilgileri

KANYON YAPI MALZEMELERİ VE DIŞ TİCARET LTD.STİ.

  • Yetkili Kişi: Can Acikgoz
  • Telefon numarası: +90 (532) 447-40-04
  • Adres: Mevlana Mah. Kıbrıs Cad. No:23 / A Ataşehir / İSTANBUL, İstanbul Ataşehir, İstanbul, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu

DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu

DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu Nötr silikon macun.
stokta var
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: Can Acikgoz
  • Telefon numarası: +90 (532) 447-40-04
  • Adres: Mevlana Mah. Kıbrıs Cad. No:23 / A Ataşehir / İSTANBUL, İstanbul Ataşehir, İstanbul, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu

Özelliği

Nötr silikon macun.

UYGULAMA ALANLARI

• DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu tek komponentli, düşük katsayılı, nötr çalışan ve özellikle PVC-U, cam, vitrifiye yüzeyler ile tuğla yüzeyler için geliştirilmiş bir macundur. Havayla temas eden vitrifiye ve kılıf giydirme uygulamalarında kullanılır.
Kürlenme sistemi Alkoksi Standart renkleri Parlak beyaz, kahve, sıcak beyaz, siyah, bronz, gri, meşe, şeffaf meşe, kızıl meşe
Uygulama ısısı °C+5 ila +40

ÖZELLİKLERİ

Çok sayıda yüzeye primersiz iyi uyum sağlar
• Düşük modüllü, aşırı esnek %100 silikon polimer Nötr çalışır
•Az kokulu

TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE STANDARTLARI

BS 5889 Tip A, SNJF Vitraj ve dış yüzey 1.sınıf DIN 18545 Gr.E, UNE 85.232, Tip E, ATG 98/1780, UNI 9610 – UNI 9611, ISO 11600 25LM normlarına uygundur.

UYGULAMA ŞEKLİ

Yüzey hazırlama Yüzeylerin temiz, kuru, tozdan ve dondan arınmış olmasına dikkat et.

Yapışmayı önleyen, derzlerdeki su, yağ, toz taneciklerini, macun artıklarını ve diğer bulaşıkları temizle. Pürüzsüz yüzeyleri DOW CORNING® R40 Universal Temizlik maddesiyle temizle. Yağsız ve lifsiz bezle kurula. Pürüzlü yüzeyleri metal fırçayla, dairevi kumlama testeresiyle veya benzer gereçlerle temizleyebilirsin.

Dikkat: Hangi tür solvent kullanırsanız kullanın uygun havalandırma sağlayın. Sıcaktan, kıvılcımdan ve açık alevden uzak durun. Solvente dayanıklı eldiven giyin. Solventin etiketinde yazılı kurallara uyun.

Maskeleme Macuna derz kenarını bandajla maskele ve düzgün bir hat sağla. Şekil verdikten sonra bandajı kaldır.

Primer Tuğla dahil genelde bir çok yapı elemanında PVC-U kullanmadan önce primer gerekmez. Herşeye rağmen kullanmadan önce malzemeyi test et. Özel durumlar için Dow
Corning Primer kılavuzuna danış veya Dow Corning Bölgesel Hizmet birimlerinden teknik danışmanlık iste.

Takviye destek malzemesi Doymuş hücreli polietilen ara destek çubuğu ile arkadan destek sağla ve macunun üç yöne bulaşmasını önle. Ara çubuğunu bandajlamak için düşük yoğunluklu polietilen bant kullan. Gerekli olan ara çubukları Dow Corning´de mevcuttur.
Son işlem Silikonun iyi yapışması için 5 dakika içersinde şekil ver. Böylece macuna profesyonel bir görünüm kazandırırsın.

Temizlenmesi Kullanılan gereçlerdeki ve pürüzsüz yüzeylerdeki macun fazlasını DOW CORNING R40 Universal ile temizle. Pürüzlü katmanlara yanlış uygulanan macunu sökmek için sertleşmesini bekle ve küratörle veya başka bir metal gereçle temizle. Plastik veya kaplanmış yüzeylere zarar vermemeye dikkat et. Sertleşen macunu Dow Corning Silikon Macun Sökücü ile temizleyebilirsin.

Derz tasarımı Macun genişliği derzin hareket edeceği boyuta göre dizayn edilir. DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macun kullanılması halinde en az genişlik 6mm olmalı. 6-12mm bant genişliğinde en az 6mm derinlik sağlanmalı. 12mm´den daha fazla genişlik gereken durumlarda genişlik/derinlik oranı 2/1 olmalıdır. 25mm´den fazla geniş bant uygulamalarında Dow Corning Bölgesel Hizmet birimlerinden teknik danışmanlık isteyin. Dilim bant uygulanması halinde her bir katmana en az 6mm macun tatbik edin.

KULLANIM SÜRESİ VE MUHAFAZA ŞEKLİ

DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu serin ve kuru ortamda muhafaza edilmelidir.

DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunun 30°C (86°F) ısının altında açılmamıs orijinal ambalajında muhafazası halinde kullanım süresi imalat tarihinden
itibaren 12 aydır.

AMBALAJ ŞEKLİ

Dow Corning ECO Master programı kapsamında kullanılan DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu 310ml kartuşlarda ve 12´lik kartonda; 300ml sosis ambalajında ve 12´lik kartonda ve 600ml sosis ambalajında 20´lik kartondadır. Her bir paketin renk çesidini lütfen Dow Corning Satış ofisinden kontrol edin.

KULLANILMAYACAK HALLER DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu Strüktürel Cephelerde veya izole edilmiş vitrifiye elemanlarda tavsiye edilmez.

DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu, bitümlü katmanlarda, doğal kauçuk, kloropren veya EPDM komponentli elemanlarda, yağla, plastikle veya solventle teması olan yapılarda kullanmayın. Çalışabilmesi için hava gerektiren DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu tümüyle kapalı alanlarda uygun değildir. Sürekli su altında kalan yapılarda veya aşırı yüke veya yıpranmaya maruz kalan katmanlar için tavsiye edilmez. Pürüzlü yüzeylerde betonda, taşta, mermerde ve granitte kusma meydana gelir. Özel katmanlar için özel testler yapmanız gerekir.

DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu gıdayla teması olan durumlarda uygun değildir.

DOW CORNING 796 PVC-U & Cam Silikon Macunu kuru yüzeylerde uygulamanız gerektiğinden dona yol açan 5°C (41°F) ısının altında kullanmayın.

Bu ürün tıp veya eczacılık alanlarında test edilemez, bulundurulamaz.SAĞLIK VE ÇEVRE KOŞULLARI Dow Corning, bu ürünle ilgili müşterilerinin her türlü emniyet gereksinmelerini sağlamak amacıyla, Ürün Rehberlik Birimi bünyesindeki
Sağlık ve Çevre sorunları uzmanlarını Ref No: 62-0991A-26 2 her satış bölgesinde hazır bulundurur.

KISITLI GARANTİ SÜRESİ LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUN Yukarıdaki bilgiler, Dow Corning araştırmalarına ve doğru olduğuna inanılan test sonuçlarına, iyi niyet kurallarına göre derlenmiştir. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı kontrolümüz dışındaki koşullarda ve ürünlerimizin kullanım yöntemlerinde meydana gelen sonuç raporları, siz müşterilerimizin Dow Corning ürünlerine ilişkin yapacakları doğruluk testlerinin yerine geçerli değildir. Dow Corning sadece ürünün satışı sırasında geçerli özellikleri garanti eder. Garanti ölçüsü, satış bedeli veya teslim edilen ürünün garanti edilen üründen farklı çıkması halinde değiştirilmesiyle sınırlıdır. DOW CORNING TİCARİ TEAMÜLLERE UYMAYAN VEYA ÖZEL TALEPLER DOĞURACAK HER TÜRLÜ GARANTİ ŞEKLİNE TABİ OLMADIĞINI ÖZELLİKLE BELİRTİR. KULLANIM ŞEKLİNE İLİŞKİN DOW CORNING ONAYLI UYGUNLUK BELGESİ VERİLME DURUMLARI HARİÇ İŞ KAZALARI VE BUNUN SONUCUNDA OLUŞACAK HER TÜRLÜ ZARARDAN DOW CORNING SORUMLU TUTULAMAZ. KULLANILMASI İÇİN YAPILAN ÖNERİLER HERHANGİ BİR PATENT İHLALİ ANLAMINA ALINAMAZ.

Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Alkali
Oluşturma tarihi: 16.05.2017 03:46
Düzenleme tarihi: 16.05.2017 03:46